.

1.

Tamam biliyoruz her şeyin bir şifresi var. Zaten hayatımız da bu şifreleri çözmek üzere kurulu. Bu da ayrı bir yazı konusu. Sevgili okuyucum sorarım sana. Sen zaten Zümrüdü Anka Kuşu, yani gerçeğin ta kendisi değil misin? Bu nedenle yazılanların peşinde koşmayı bırak. Sahi bu şifreleri hayatımıza kim soktu? Tamam polisiye tadında “Da Vinci Şifresi”ni hepimiz okuduk, beğendik, “bravo” filan dedik. Biri bana söylesin hayatın içine bu derece karmaşık şifreler koymak kimin fikriydi?

Yaşananları algılamakta zorlanıyorum. Nihat Doğan’ın felsefi konuşmalarını ve adadaki şovunu izlerken, ne olursa olsun memleketin sıcak maddelerinden kopmamam gerektiğini fark ettim. Besbelli ki Nihat, bizlere “Lütfen fabrika ayarlarınıza geri dönün” mesajı veriyordu. Dolayısıyla diğer kanalda izlediğim belgesele ara vermek zorunda kaldım.

Acaba internete mi girmeliydim. Potansiyel yasaklı sitelere girip ‘Haydar’ın ve ‘baldız’ın şimdi şu an ne yaptığına bakmalı mıydım, bilemedim.

Bu düşüncelere gark olmuş bir vaziyetteyken, imdadıma siyaset dünyası yetişti. Aman Allahım! Şimdi fakettim. Etrafımızı ne kadar da küçük dünyalarla çevirmişiz. Edebiyat dünyası, simit dünyası, plastik dünyası, sanat dünyası, siyaset dünyası…

Siyaset cephesinde ise değişen bir şey yoktu. ‘Pesküvit’e takılmış kalmıştı. Aslında ‘püskevit’ yanlış değilmiş, Adana’da 2 bisküvi arasına konan dokumlu tatlıya ‘püskevit’ denirmiş. Bu arada son dakika gelişmesi oldu Bahçeli, “Biz püskevit demesini de biliriz, bisküvi demesini de biliriz” dedi. Böyle konuşmasının nedeni yoksul insanların dilinden konuşmakmış…MHP’deki gelişmeler güne damgasını vurdu. Siyasetin kasetli haline “kasetli siyaset” deniliyormuş. Ülkemdeki her siyasetçinin kaseti olabilirmiş. Siyasetteki herkes bu kaset olayını tadacakmış lakin bundan bizim haberimiz yokmuş…Sadece siyasetçiler değil, nikahlı-nikahsız insanlarımız hepsi meğerse masumane de olsa “kasetlik işler” yapıyorlarmış. Dizilerdeki son trend tecavüzmüş…Tecavüz pirim yapıyormuş…Kaset gölgesinde seçim kampanyasını yürüten MHP, reytingi yüksek dizilere reklam veriyormuş. “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dezisi bunlardan biriymiş. Yani ne oluyor, nasıl oluyor bir türlü anlayamadım.

Affedersiniz? Hafakan Ruhu’nuz var mı?

, 11 Mayıs
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi