.

Z.Y.D. Başkanı Emekli Hv. Alb. Hakkı Bulut

Gün geçmiyor ki biri daha mezarından kalkmasın. Gün geçmiyor ki yeni bir zombi aramıza katılmasın. Kimileri hala kabul etmek istemese de artık onlar da yaşadığımız toplumun bir parçası ve onlar yaşarkenki haklarına ve ayrıcalıklarına yeniden kavuşmak istiyorlar. Zombileri Yaşatalım Derneği başkanı Emekli Hv. Albay Hakkı Bulut ile sizler için görüştük:

Nasılsınız?
Ben ölüyüm siz nasılsınız? (Gülüşmeler)

Her zombinin bir dirilme hikâyesi vardır. Sizinki nasıl?
Ben nasıl dirildim? Gördüğünüz gibi aslında bir ölü olarak fazla diri görünmemin nedeni aslında çok çabuk dirilmiş olmam.

Ne kadar çabuk?
Size helvamı yediğimi söylesem.

Çabukmuş gerçekten.
Herkes ilk başta çok şaşırmıştı. İçeri girdiğimde herkes hortlak görmüş gibi suratıma bakıyordu doğal olarak. O zamanlar ölülerin dirilmesi sıradan değil olağanüstü bir olay olarak karşılanıyordu. Yağmurlu bir günde gömülmüştüm. Çamur sayesinde çıkmam kolay oldu belki ama o halde eve gitmek… Çıplaksın üstün başın çamur, yeni dirilmişsin. Oysa batıda bir zombiysen eğer üzerinde smokin yüzünde makyajla rahat tabutundan düğüne gider gibi uyanıyorsun. Bizde hala insanları kefene sarıp metrelerce toprak altına gömüp üstüne de beton panel koyuyoruz. Çık çıkabilirsen. Şu sıralar ZYD olarak ölülerimizin kefen yerine yurtdışındaki gibi elbiseleriyle konforlu bir tabutta gömülmesi için mücadele veriyoruz.

ÖLÜDEN DEĞİL DİRİDEN KORKACAKSIN

Kaç üyeniz var?
Şu an ülkemizde 5 milyonu kayıtlı olmak üzere 7,5 milyon zombi var. Tüm yeni dirilen Zombiler arşivimize işlenir. Sonra derneğimize kayıt olmalarıyla beraber Kardeş Zombiler listesine dâhil edilir. Bir de Beyin Yiyenler`i kapsayan kara listemiz var. Bunlar zombilerin yüz karaları. Toplumda zombilere karşı duyulan antipatinin ve korkunun asıl sebebi onlar. Neyse ki kabarık bir liste değil. Tehlikeli olanların oranı on binde on üç gibi düşük bir rakam.. Bakın rakamlarla konuşuyorum; Dünya geneline bakıldığında suç oranında zombilere düşen pay 100 de 5. Hala suçun yüzde doksan beşi diriler tarafından işleniyor. Buna rağmen bizim varlığımızı halen bir tehdit olarak gördüklerini söylüyorlar.

Burada bizlere de görev düşüyor.
Elbette. Medyada zombileri bir karalama kampanyasıdır sürüyor. Filmlerde bizleri bir araya gelmiş çılgın kalabalıklar olarak gösteriyorlar. Oysa hiç o filmlerdeki gibi bir birlik olamadık. Bir zombi kardeşimiz geçenlerde zombiler aleyhinde konuşma yapıyordu. Kendisinin zombi olmadığını sadece teninin biraz morardığını söylüyordu. Hala birçoğumuz bunalımda. Ölü olmak kabul edilmesi zor bir durum biliyorum. Ama artık her zombinin yaşayan bir ölü olduğunun bilincine varması ve bizimle beraber mücadele vermesi gerekli.

BABAM KOKUYOR!

ZYD çerçevesinde...
Öyle. ZYD olarak en çok istediğimiz şey Devletin ölülerine sahip çıkması. Yasal olarak ölü olduğum için emekli maaşım kesildi. Hiçbir sosyal güvencemiz yok. Yaşam hakkı ölü olmakla elimizden alındığı gibi yaşama hakkımız da devlet tarafından elimizden alınıyor. Gelişmiş ülkelere bakın oradaki zombiler dirilerden daha konforlu yaşıyorlar. Bir kere bizde olmayan şey; ölüye saygı var onlarda. Gerçek yaşamında zengin olan insan öldükten sonra da rahat ediyor. Peki, parası olmayan ne yapacak? Bir zombi arkadaş çocuğuna sarılmak istediğinde “Baba çok kötü kokuyorsun! Git!” demiş. Bunun üzerine o da tekrar belediye çukuruna düşerek intihar etti. Tabi oradan çıktı, şu an aramızda dolaşıyor bu arkadaş. Fakat parfüm parasına bir ailenin maddi gücü daha ne kadar dayanabilir?

Basında konuyla ilgili haberler:

BİZLER BELKİ ÖLDÜK AMA DİMDİK AYAKTAYIZ!

Yaşayan dirileri insanlığa davet ediyoruz. Bir gün bir zombinin bir parçasının düştüğünü görürseniz bu parçayı ona verin. Kendiniz dokunmak istemiyorsanız bile hiç olmazsa uyarın. Bu insanlar bütün gün oradan oraya dolaşıp göz, kulak, burun aramasınlar.” Bunları anlatırken çenesi düşen merhum, açıklamasını şöyle tamamladı: “Gördüğünüz gibi sorunlarımız bitmiyor. Devlet ölülerine diriler kadar kıymet vermedikçe bu durum sürecek. Hâlbuki şunu düşünemiyorlar. Bir gün onlar da ölecek ve diğer zombi kardeşlerimiz gibi onlarda tatlı uykularından uyanacaklar.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Allah rahmet eylesin.
Ben teşekkür ederim. ‘Sağ’ olun.

, 10 Kasım
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi