.

1. Fransızca bilmeyen ve ukulele çalamayan otobüs şoförleri rencide edilsin. Otobüse binerken onların çarpık kentleşmeye ve peynirlerin bozulmasına olan katkıları yüzlerine vurulsun.

2. Yürüyen merdivenlerin ana fikrinin yürümek değil durmak olduğunu anladıkları için solda dikilen kişilere varış noktasında çiçekten kolyeler asılsın.

3. Bütün şarkılar 99’dan başlayan fiyatlarla alınsın. Bütün filmler %50’ye varsın. Bütün kitaplar kaçırılmayacak fırsatları, masrafsız kredileri anlatsın.

4. Kırmızı ışıkta geçip kazayla burun buruna gelen sürücüler camı açıp “Yol versen ölür müsün?” diye bağırdığında yeşil ışıkta geçen sürücüler hatalarını anlasın.

5. Ağaç diplerinin evsel atık deposu olarak değerlendirilebileceğini akıl eden vatandaşlar taltif edilsin.

6. Gönülden kopanların parayla ölçülemediği hallerde gönüller bir olmasın. Paranın söz konusu olmadığı bir jest söz konusu bile edilemesin.

7. İnternette kalp kırma olimpiyatları düzenlensin; en kısa sürede incitme, en popüler acıtma, en yaratıcı nobranlık dallarında altın madalyalar dağıtılsın.

8. Sigara izmaritini, sakız kutusunu herkes gönül rahatlığıyla yere atsın. Belediye temizlik işçilerinin tembellik yapmasını önlemek için herkes el ele versin.

9. İnsanlar üçe ayrılsın; patronlar, çalışanlar ve garsonlar.

10. Kaldırımın sağından yürümek kuralı bir inşaatın temel betonuna gömülsün. Kimse kimsenin sağına soluna karışmasın. Karışan olursa alnı karışlansın.

11. Madam Bovary’nin instagrama koyduğu fotoğraf gündeme bomba gibi düşsün. Tsubasa Galatasaraylıları çok kızdıracak bir röportaj versin.

12. Futbol hakemleri müsabakalardan önce ve sonra kırbaçlansın.

13. Sevmek sadece sevdiğini ilan etmekle sınırlandırılsın. Sevmenin zihinle ilişkisi, terakki etkisi sıfırlansın.

14. Eleştirmek düşman olmayı, itiraz etmek can yakmayı gerektirsin.

15. Kazanma hırsı kutsal sayılsın.

Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi