.


İki görevli ambulansın kapısını açtılar, sedyeyi araçtan indirdiler. Sedyede dolu bir ceset torbası vardı. Ceset torbasını iki ucundan tutup özenle yere koydular. Fermuarı açıp yüzü gözü kana bulanmış cesedi torbadan çıkardılar, toprağı lekeleyen kan gölünün içine yerleştirdiler. Sonra cesedi orada bıraktılar, boş ceset torbasını aldılar ve gözden kayboldular.
Yirmili yaşlarında bir erkeğe aitti ceset, belli ki delikanlı çağında kopmuştu hayatla bağı. Dakikalar boyunca orada öylece kaldı ceset. Doğal olarak hiç kıpırdamadan… Değişen tek şey giderek küçülüp görünmez hale gelen kan gölüydü. O anda tuhaf bir hareketle ayağa fırladı delikanlı. Yüzündeki acı ifade, tıpkı kan gölü gibi önce şiddetini kaybetti, sonra silindi. Kısa bir an için şaşkınlık yayıldı yüzüne. Sonra da ifadesizlik… O ifadesizlik anı, adamın göğsünü boydan boya kaplamış bulunan kan lekesinin de küçüle küçüle bittiği andı. Lekenin gözden tümüyle kaybolduğu yerde önce küçük bir kıpırdanma oldu, sonra o ten kargaşasından bir mermi çıkarak “ppııııızzzzzz” diye bir ses çıkararak adamın bakış yönünün tersine doğru fırladı gitti ve daha büyük bir gürültü kopararak sıcak bir namlunun içine girdi. Namlu elbette bir silaha aitti ve o silah bir başka adamın elindeydi. Çenesinin sol yanında iki derin tıraş kesiği izi taşıyan soğukkanlı bir katilin elinde… Eliyle ceketinin ucunu hafifçe geriye iterek silahını belinin arkasında bir yere soktu adam. Kısa bir sessizlik oldu yine.
“!niskeceyedö iniledeB …atah yüküB” dedi yüzünde tıraş izi olan adam.
“!mıdnas rilezüd mesrürüdlö unO .udroyidig sret yeş reh ireb nadmığıtşınat alnunO” diye cevap verdi delikanlı ağlamaklı bir ses tonuyla.
“…ızık nal nüdrüdlö nedeN” diye bağırdı yüzünde tıraş izi olan adam.
Gözlerini kırpmadan uzun süre delikanlının yüzüne baktı adam. Sonra geriye doğru birkaç adım atarak arabasının yanına geldi. Kapıyı açtı, bindi. Alışılmadık sesler çıkararak hareket etti araba ve geri geri giderek gözden kayboldu.

, 21 Mayıs
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi