.

 

 

fotoğraf

uyurkulak’ın ayrılışından sonra, sanki çok bir etkim varmış gibi, epey üstüme gelindi. solcu arkadaşlar falan hep kızdılar, twitter’da, şurda-burda çaktırmadan azarladılar. ‘senin orada ne işin var’ diye, afili filintalar için. birkaç yerde daha söyledim, burada da -hazır mevzu soğumuşken- söyleyeyim. afili filintalar’ın, -özellikle gezi zamanı- biraz fazlaca önemsendiğini, tabiri cazise biraz çokça ciddiye alındığını düşündüm. burada yazmışım, yazmamışım ne olur sanki dedim hep. kanaat önderi değilim, burası da siyasi bir birliktelik değil zaten. o yüzden çok umursamadım. ayrıl dediler, ayrılmadım. inat ettiğimden değil de, ‘ne lüzumu var bu kadar büyütmenin’ dedim hep. iyi de dedim bence.

 

ama bir şekilde, buradaki (zaten sınırlı olan) yazma faaliyetim iyiden iyiye seyreldi. yazmamaya başladım. (yazdığım defteri kaybettiğim için oldu gerçi) yazmaya başladığımdan beri, “abi, orada nasıl yazılıyor, nereye başvuruluyor, kim ilgileniyor” diye soran çok oldu. ben bunu gerçekten bilmiyorum. hala bilmiyorum. bir gün ankara’da emrah’la karşılaşmıştık, yazar mısın dedi, yazarım dedim ve öyle başladı. ama yazmadıkça birilerinin yazma fırsatını elinden alıyormuşum, boşuna dükkan işgal ediyormuşum gibi hissetmeye başladım. belki bir gün -defteri de bulursam- yeniden devam etmeye başlarım “geçmişe mazi lügati” çalışmama. ama o zamana kadar aklıma başka bir fikir geldi.

 

benim bir dergim yok. bağlı bulunduğum bir dergi ya da yazı çevresi yok. gencecik adamların, gencecik kadınların bana gönderilen birbirinden güzel öykülerini yazılarını bir telefonla gönderebileceğim dergiler, bloglar yok. ama elimde de birikip ziyan olsunlar istemiyorum bir yandan. o yüzden dedim ki; bunları ben kendi adıma ayrılan sayfada, “konuk filinta” başlığı altında peyderpey paylaşayım yazarlarının namına. kibirli mi görünüyor bilmiyorum ama derdim o yazıların/öykülerin okuyucusuna ulaşmaktan başkası değil. hem sayfayı da boşuna işgal etmemiş olurum, fena mı?

 

önümüzdeki günlerde başlayacağım bunları paylaşmaya. elimdekileri bir sıraya koydum. herkesin seveceği bir şeyler bulunabileceğinden eminim.

 

yine ne çok konuştum.

selamlar.

Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi