.

Siz de yılbaşında benim gibi yalnız olabilirsiniz. Dışardaki kalabalıkta birtakım insanlar çok eğleniyor olabilirler. Bakın şu durumda yapmanız gereken tek şey elinize bir kitap almak. Herhangi bir kitap olabilir bu. Ve bu kitabı yere koyup üzerinde zıplamak.

Evet. Kitabın üzerinde zıplayın çünkü sizi asosyal yapan şey işte bu kitap gibi yüzlercesiydi. Çünkü size gerçek hayattan çok daha büyüleyici, şaşırtıcı ve eğlenceli gelen şeyler yaşattılar. Elbette hepsi birer yanılsamaydı. Ama gerçeklerin de böyle olmadığını kim söyleyebilir?

Hayatın sıkıcılığı size de hiç cazip gelmiyor biliyorum. Parasız mı kaldınız? Sevdiğiniz sizi sevmedi mi? Hayatınız mı kaydı? Dünyanız mı tersine döndü?  İnsanların ikiyüzlülüğünden bıktınız mı? Yaşadığınız ülkeden de mi? Dışarda birileri kasten ya da yanlışlıkla başka birilerini mi öldürüyormuş? Koca sene kocaman bir saçmalık. Yenisi bundan daha iyi olmayacak bunun siz de farkındasınız.

Alın o raftan bir kitap ve üzerinde zıplayın. İyi gelecektir. Kitaplar bizim tek dostumuz. Sizi anlayışla karşılayacaklardır buna eminim…

, 31 Aralık
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi