.

Obama

Irak’tan sonra Suriye de sonunda kimyasal silah kullandı. Dayanamıyor bunlar. Kimyasal silaha bayılıyorlar. Kullanmadan edemiyorlar.
ABD “Bak şunu kullanma. Fena yaparım ha!” diye uyarıyor önce. Bunlar tutuyorlar önce biraz kendilerini. Sonra salıyorlar. Bu seferki, silah denetçileri, ülkesinde kimyasal silah bulunup bulunmadığını araştırırken kullandı üstelik. O düzeyde bir iptila! Başına bela geleceğini bile bile bir davranışı sürdürmeye başka ne denir? Yakında söz konusu müptelalara biri daha eklenecek, eğer bu arada dünya savaşı çıkmazsa.
Yakında muhtemelen İran da kullanacak bu mereti. Zira ABD’nin ve İsrail’in hoşlanmadığı bütün ülkeler her nedense önünde sonunda kimyasal silah kullanıyor! Kimyasal silah kullanmadan duramayan bu ülkelere karşılık olarak da demokrasi aşığı ülkeler mecburen harekete geçerek onları çoluk çocuk demeden öldürmek zorunda kalıyor. Medeni adamlar yerlerinden yurtlarından kalkıp, rahatlarını bozup binip uçaklarına gelip bu müptela ülkelerin hastanelerini, doğumevlerini, sivil halklarını bombalıyor. Kara orduları kendilerini çöllere vurup toz topraklara bulanıp bu müptela ülkelerdeki genç kızlara tecavüz etmek, genç erkeklere işkence etmek zorunda kalıyorlar. “Herşey demokrasi için!”
Bu sefer karadan girmiyorlar. Bu seferki havadan olacak. Sınırlı olacak. Belirli hedeflere yönelecek. Rejim değiştirecek kadar olmayacak! Ancak rejimin güç kazanmasını engelleme amaçlı olacak. ABD lideri yemek tarif eder gibi operasyon tarifi veriyor. Ayağını makam odasındaki masaya dayamış eliyle silahını ateşler gibi pozlar veriyor. Şaka gibi herşey! Eşekleri tenzih ederek söylüyorum, bir eşek şakası gibi!
Harekat bu sefer karadan olmayacak. Çünkü karadan olursa üstün insanların arasından ölen filan çıkıyor ve içeride homurdanmalar oluyor. Bu kez Batı demokrasilerinin tam onlara layık, gerçek bir müttefiki var aşağıda, El Kaide adında. Tecavüz, genç kızların parayla satışı, rüşvet, kafa kesme gibi kalemler için taşeron sahada ve faal şu anda.
“Kimyasal buldum” diye uranyum başlıklı tomahawklar’la üzerine gidilmesi planlanan şimdiki şanslı ülke, Suriye. Daha önce taş üstünde taş bırakmayarak demokrasi getirdikleri ve halen günde 50-60 kişinin ölmekte olduğu ülke olan Irak’ta kimyasal silah kullanılmadığı ortaya çıktı bilindiği üzere. Dolayısıyla papazın iki kere pilav yiyemediği bir oylamayla İngiltere Avam Kamarası’nda bu kez operasyona izin vermedi/veremedi. Cameron da Blair mertebesine ermedi/eremedi ve Obamasını istemeye istemeye ABD Kongresi ile başbaşa bıraktı. Bütün dünya ABD Kongre’sini bekliyor. ABD 11 Eylül’den 12 yıl sonra, 11 Eylül’ü yapmakla suçladığı hatta hüküm giydirdiği El Kaide ile müttefik olarak Suriye’ye girmeye hazırlanıyor. Zaten 11 Eylül’ü maket uçaktan pilotluk öğrenen Mısırlıların yaptığını kesin olarak da kanıtlamışlardı!

Ya biz geri zekalıyız ya da dünyayı şu anda geri zekalılar yönetiyor. İkisinden biri. Ancak her durumda bize girdiği kesin! Asıl feci olan da bu herhalde!

, 7 Eylül
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi