.

5.

Dr. Köse ve Zizek-Lady Gaga Aşk Üzerine

Benim pek kıymetli sevgili okuyucularım. Takdir edersiniz ki, ölçüsü kaçırılmamış mizah iyidir ve hepimizin zaman zaman gülmeye ihtiyacı vardır. Fakat benim bu güzel ne yalnız ülkemde bu işi enteresan boyutlara getiren o kadar çok şahıs var ki, insan düşünmeden edemiyor. Bu kişilerin amaçları nedir?

Şimdi siz bilmezsiniz, aslında Galata Kulesi, Üsküdar’dadır. Neden mi böyle diyorum? Çünkü hataları “sehven” yapmayı bir alışkanlık haline getiren ÖSYM, yine yapmış yapacağını. Galata Kulesi’ni Üsküdar’a taşımış. LYS-3’teki edebiyat sorusunda Galata Kulesi’nin Üsküdar’ın Doğancılar semtinde bulunduğu belirtilmiş. Hezarfen’in Galata’dan Üsküdar’a uçarak konmuş olması, sanırım soruyu hazırlayan kişide bir zihin karışıklığına neden olmuş. Ayrıca artık bu kafası karışan bu zihin, kulenin yapılış tarihini de karıştırmış. Ama biz Türklerin tarihle arası zaten pek iyi değildir. Sorarım size 1699 tarihinin önemi nedir? Kaç kişi bu tarihin önemini biliyor?

Yaşadıklarımız benim de zihnimin karışmasına neden oldu. Son günlerde beni meşgul eden konuların başında, sanal alemde Dr. Erol Köse’nin yaptığı açıklamalar var. Sorarım size, müzik dünyasının bu has adamının amacı nedir, kendisine neden böyle bir misyon edinmiştir? Bir bileniniz var mı? Yok efendim neymiş, Ayşe Arman Ertuğrul Özkök’ün eski sekreteriymiş; Zuhal Olcay, eski eşi Haluk Bilginer’den dayak yemiş, zarar gören gözünün pansumanını da yapan Köse imiş. Belli ki Dr. Köse etik-metik dinlemeden ışık hızıyla girdiği twitter aleminde, benzer bombalar patlatmaya devam edecek. Şimdi ben düşünmeden edemiyorum? Bir insan durup dururken neden böyle bir şey yapar, başka insanlar hakkında neden böyle olmadık şeyler açıklar? Sayın Köse amacınız nedir? Lütfen twitter’ıma dokunma! Twitter’dan elini, belini, dilini çek. Senin yüzünde dosta düşman rezil oluyoruz.

Bu hafta entelektüel dünyada duygusal yakınlaşma duyumu, ziyadesiyle bazı insanların zihinlerini karıştırmaya yetti. Haberiniz var mı? Meğersem modern çağın filozofları ilham perilerini ya beyaz perdeden ya da pop dünyasından seçiyormuş. Bak bak daha neler? Yok efendim neymiş, marksist filozof Slavoj Zizek ile pop ikonu Lady Gaga arasında “yakın bir ilişki” yaşanıyormuş. Haber New York Post gazetesinde çıktı ancak Zizek’in danışmanı olayı yalanlandı. Ama olsun basın o an için güzel bir malzeme bulmuştu ve bunu güzel şekliyle işlemeye kararlıydı. Çünkü zengin-fakir ve ünlü-ünsüz aşklarını biliyoruz ama bu tip ilişkileri yaşayan insanlar ne konuşurlar, hangi konularda ortak bakış açıları vardır ya da ne zaman tartışırlar? “Cilalı Fotoşop Devrinde’ bu tip bilgilerin verildiği yazılar herkesin ilgisini çekebilirdi. Zaten bu durum ilk değildi ve geçmişte de benzer birçok ilişki yaşanmıştı ve bu ilişkiler de diğer ilişkiler gibi çok uzun süreli olamıyor dost olarak kalıyorlardı. Gabriel Garcia Marquez-Shakira; Marilyn Monroe-Arthur Miller; Burhan Belge-Zsa Zsa Gabor ve Kesha- Fredric Jameson’nun ilişkileri de bu grupta yaşanan ilişkilerdi.

Sonuç olarak hadiselerin muhasebesini yapmayı seven basınımız ‘Stockholm Sendromu’na yakalanmakla suçlanan halkımızın bir meramını daha gidermiş oldu.

, 27 Haziran
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi