.

Yaşlı adam dolmuşa bindi. Günaydın, dedi. Şoför cep telefonuyla konuştuğu için cevap vermedi. Pazara giden kadın biberin kilosunu düşündüğü için cevap vermedi. Kot pantolonlu çocuk müzik dinlediği için duymadı. Genç kız vatsaplaşıyordu. Adamın biri yaşlı adamın ne söylediğini anlamadı. Kadının biri mutlaka birisi cevaplar sandı. Yaşlı adam oturdu. Dolmuş yürüdü.

*

Canıgüz’den; Thorndike “Öğrenmek hüsrandır” demiş. Neyi? Mesela vatsaplaşmayı. Biberin kilosunu. Güzel şarkılar öğreniyoruz, gerçekten süper şarkılar öğreniyoruz. Öbür şarkıları kenara koyuyoruz. Yaşlı adam oturuyor. Kadın mutlaka birisi cevaplar sanıyor.

*

Kuşlar kiremitleri kırmış, dedi kadın. Karateci olanlar mı? dedi adam. Bu adam dolmuştaki yaşlı adamın ne söylediğini anlamayan adam. Aslında kötü biri değil. Karısına şaka yapıyor. Karate bilmiyor biraz.

*

Ne istediğimizi bildiğimizde hayat ne kadar sıkıcı oluyor farkında mısınız? Ya öğretildiğinde? Evet, şunu istiyormuşum. Hı hı anladım. Kabul. Sevgilim beni sevdiğini söyler misin? Tamam da onlayn değilsin ki. Karşında oturuyorum. Harbiden mi, keps göndersene.

*

Ne diyordu: Günaydın. Hiç yakışmaz yaşlı bir adama. Gitsin evine ölsün. Yeni şeyler lazım bize. Bir dakika, kızgın kuşlar mı kırmış kiremitleri? Orasını indirememişim.

*

Şu an feci bunalımdayım. Niye? Hiç. Dedeye mi üzüldün? Kiremitler çok hüzünlü. Aynen.

Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi