.

Kiss Kiss Bang Bang
Yön.: Stewart Sugg
Sen.: Stewart Sugg
Oyn.: Martine McCutcheon, Stellan Skarsgård, Chris Penn, Paul Bettany
Yapım: İngiltere, 2000

Bu isimde daha meşhur bir film var, yanıltmasın. Bu ondan daha eski ve daha ilginç bir film… En azından Chris Penn’i daha önce hiç böyle görmediğinizi garanti edebilirim.
Felix (Stellan Skarsgård) isimli orta yaşlı bir kiralık katile, zekasını bizim kadar iyi kullanamadığı iddia edilen Bubba (Chris Penn) isimli bir genç adam emanet ediliyor. Soğukkanlı bir katil ile çocuksu bir koca adamın birlikte geçirdikleri zaman, her ikisi için de hayatın lehine olacak bir sürece dönüşüyor. Bubba, Felix’in yardımıyla ömrü boyunca kapalı kaldığı odanın dışındaki dünyayla tanışıyor. Felix ise Bubba’nın ruhundaki çocuksu aydınlıkta kendi dünyasının karanlıklarını teşhis etme şansı buluyor.
Filmin başında Felix, Bubba’yı hayatı boyunca kapalı kaldığı odanın dışına çıkarıyor. Bubba, üzerine yağmur damlaları düşmekte olan dünyayla ilk kez o anda karşılaşıyor. Alelacele bindirildiği otomobilin penceresinden kafasını çıkarıyor ve başını gökyüzüne doğru çevirerek ağzını açıyor. Yağmur damlalarının ağzının içine düşmelerini bekliyor ve sonra dönüp Felix’e gülümseyerek asla aritmetiğe sığmayacak şu saf tespiti yapıyor:
“Yağmurun tadı güzelmiş!”

, 23 Kasım
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi