.

Serdar Koçak, Şizofrengi’ye rengini veren en önemli adamlardan biridir. Serdar Koçak’ın komünde var bir hayat adlı yayınlanmamış anlatısının girişinden tadımlık bir parça:

Temrin 2
Muhalefetime yeniden başlayacağım kendimi unutturdum Burjuva kültüründe gedikler açacağım. Süzgeç gibi olacaklar sonra çay demleyeceğim artık yaşlandım kahve içmemeliyim. Ben örgüt yazılmış onca kitaba rağmen kitap yazacak kendine karargah gibi davranarak ok yaydan çıktı Bütün kibritler harcanacak Eğitim çalışması yapacağım Baver’i ikna etmem gerekir ikna olmazsa öpeceğim onu değiştirip dönüştüreceğim
Mecliste kadeh kırdığımız sevgililer nerede Bırakın beni İdealtepe’ye gideceğim Bir plaj topu bulacağım içine ses bombası yerleştireceğim dalga geçeceğim onlarla. Eskiden yarı sosyalist ülkemizde ayı oynatılırdı. Sonradan ayıların sömürüldüğü anlaşıldı tam sosyalist olduk para geçmiyo kredi kartı geçiyor.
Temrin 3
Beni geri püskürttüler Ben de kahve içerim uçan halı ile yatak odasında. Kendimi üçgen yaparım alanımı hesaplarım. Mikyas olurum Katre’yi düşünürüm Kalemlerimi açarım. Uzun cümle kurmam bu düzenli orduya geçmek gibi olur kısa cümlelerle yan cümle ve cümleciklerle gerilla Türkçesi denerim(vurkaç taktiği yaparım)(Türkçemi) geliştirmek için Bilge Karasu okurum. Pastaneye kadar gidebilse ekler yerim.
Neden kendimi yazmak zorunda hissettiğimi bilmiyorum. Kendinizi görünür kılın diye bir emire tabi durumdayız sanırım.
Dışın içine gidiyorum pupa yelken kıyıda biri yekinerek takip ediyor. İçten dışa haydi içten dışa nerelerin altı çizili ise o şemsiyenin altına aşkım gözlerimden çıktı ve yol alıyor kumdan kale yapalım kendimizi gömelim Hey çocuk kum at haydi üzerime Dış açıları toplayalım ve o zalim sevgiliye gönderelim beyaz karanfil takalım yakamıza bir merdiven bulalım yakalım onu
Temrin 4
Geometrik şekiller kağıt üzerinde yıkılamaz. Demek ki bu yüzden yapmayı tasarladığım devrimi yazdığım metni yıkarak yapamam üstelik yapmaya çalıştığım şey imhanın terki iken. Gene de bir lokomotif kağıt üzerinde tırısa kalkabilir. Orada zamanı Yemliha yahut Mor İbrahim durdurursa lokomotif rahatlayıp gülebilir bu bana eğitici geldiğinde kendimi yazara dönüştüren olarak aşkınlık düzlemini kurmuş olurum Yıkmak kurma eylemini son demine götürmektir derim ve işte o zaman ben kendime yazın alanında bir yer açmış olurum devrimin geri sıçraması yahut korner işte benim devrimci merakım son zamanlarda neden doğrudan kornerden gol atılamıyor O zaman işte biz yokluğu yıkıyoruz varolmayanı geçmişi oysa geometrik şekil çoktan atmosferin dışına fırladı ani bir vole ve taç!

, 14 Şubat
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi