.

1.Konuşma bir kas hareketidir.
2.Sayısız şehir ve mahallede elektriklerin kesildiği bir seçimde hile yapıldığı ortaya çıkan binlerce kanıtla beraber nettir.Ve bu hal memleketin seçim öncesi haliyle son derece uyumludur.
3.Konuşma yüz kaslarının koordineli bir hareketidir.
4.Cumhuriyet tarihinin en ‘karanlık’ seçimleri biteli 3 gün olduğu halde oy sayımları bitirilememekte, bazı yerlerde kazanan isimler sürekli değişmektedir.
5.Vücut geliştirmek için Biceps şişirmekle,fikir geliştirmek için Masseter şişirmek arasında pek fark yoktur. Biri pazu egzersizi diğeri yanak egzersizidir. İkisi de sonuçta kas hareketidir.
6.Tutanakların değiştirildiği,oy sandıklarının çalındığı,oy pusulalarının yakıldığı,birçok yerde mum ışığında oy sayımlarının yapıldığı bir seçimin sonucunu bütün bu nesnel anomalilerden bağımsız olarak analiz etmeye kalkmak ve bu amaçla konuşmaya başlamak,sadece bir kas hareketidir.
7.Bu seçimle ilgili sağlıklı hiçbir analiz yapılamaz.Bir seçim yapılmamış,bir hile yapılmış,onda da kedilerin gazabına uğranılmıştır.
8.Küreselleşmiş bir dünyada ülkeleri yönetenlerin akıbetine Kırşehir,Malatya ya da Kadıköy’de oturan hemşehriler karar vermemektedir.
9.Küreselleşmiş dünyada küçük ülkelerin yöneticileri ile ilgili kararları büyük ülkelerin yöneticileri vermektedir.Bizim memleketimizle ilgili olarak da karar verilmiş gözükmektedir.
10.Büyük ülkelerin bu konuda karar alırken önemsedikleri kriterler arasında insan hakları, demokrasi,düşünce özgürlüğü filan falan yer almamaktadır.Tek kriter vardır,dünyanın parasını kimin götüreceği.Küçükler küçük götürmelidir,büyükler büyük.Bu kuralı bozdurmazlar.

Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi