.

Bunlar hala gelmedi. Şu kalan bardakları da yıkayayım bari. Yıkarken düşünürüm hem bi yandan da. Bulaşık yıkarken düşündüğümü düşünüyorum. Başka yerlerde neler düşünüyorum, haberim yok. Bak şimdi düşündüm de ben nedense hep sulak yerlerde düşünüyorum, mesela hela birinci sırada. Enteresandır bazen sırf düşünmek için helaya girdiğim olur. Şimdi söylediğimi düşündüm de hakkaten enteresan geldi. Eskiden alaturkalarda zordu ayağım uyuşurdu, şimdikiler rahat. Duşta da düşünürüm bak. Su bana iyi geliyor demek ki! Manda mıydın yoksa lan sen önceden? Olabilir. Suya çekim sade sende değil ki herkeste var oğlum. Hazır bir iki bulaşık daha bulmuşken düşün bakalım İsmail karına ne anlatacağını. Önce bırakayım o sorsun ya da hasta gibiyim hala diyeyim konuyu
kısa keseyim. Anlattırmadan bırakmaz ki senin karın. Şu tezgahta iki tane ne lekesiyse anlamıyorum ov ov bi türlü çıkmıyorlar. Para işi yattı deyip başlayayım. Tamam, o yüzden kendimi kaybetmişim o kadar içmişim, telefonlarını duymamışım, haklıymış meraklanmış tabii, ben olsam ben de meraklanırmışım, ama ben de kendimden geçmişim napayım, her şey o kadar üst üste gelmiş ki… İyi iyi. Böyle açayım muhabbeti arkası gelir artık. Arada bir iki de özür dilerim. Mutfak da zaten gıpgıcır oldu. Yorgundur garanti, sen naptın bitanem derim, ona anlattırıp geceyi bitirir, sabaha atarım kapağı. Sabah zaten herkes işine. Beni babam bitirdi babam. Ulan o Neriman Teyze olacak orospu demek ki beni bunun için severmiş. Zırt pırt dalardı bize İsmail nasılmış, aman da özlemiş mi beni diye adi kadın. Ben anlamadım abi olan biteni, o zaman aklım o işlere çalışmıyodu, ufaktım. İsmail aklın hala o işlere çalışmıyo ki senin. Lan acaba boşa mı geçiyo hakikaten ya yıllarım? Babaya bak, ağabeye bak, bana bak. Hataysa bu, bu hata kimde belli. Aytekin haklı mı acaba? Bi karı da ben mi bulsam? Vardır bi hikmeti belki? Yok be abi! Hem benim mizacıma  ters, Gülcan’a asla bunu yapmam o da var, hem de kimi bulucam, çık ara, uzun iş. Üşeniyorum.
Demek annem bile bile katlandı bu adama bunca yıl. Yuh be! Yuh be kadın. Bırak git ulan işte. Gerçi o zaman ortada kalırdım. Kalayım be abi, büyürdük elbet. Yavru kedi bile buluyo bi yolunu büyüyo sen mi büyümeyecektin? Harbiden ya anne insan biraz onurlu olur, insan kendisini üst kat komşusu ile göz göre göre bunca yıl boynuzlattırır mı ya? Ne mide varmış sende de be? Belki onun da vardı lan bi numarası ne biliyosun. Annemin? Hadi canım! Olabilir oğlum, bak olmaz dediğin ne varsa oldu. Bu mu olmayacak? Annem de ha? Yok yok. Olsa Aytekin bilirdi. Ben sana bişey söyleyeyim mi, bilmiyor olabilir. Nedenmiş? Çünkü annem Aytekin’e düşkündü, Aytekin de ona. Aytekinin dikkatinden kaçmış olabilir. Saçmalama lan, düşkün adam daha çabuk hissederdi. Belki hissetti, ama kondurmak işine gelmedi.
Olabilir? Valla olabilir. Yav bu tuvaletin aynasını da bi silsem mi acaba bunlar gelmeden? Taharet musluğu tam kapanmıyor yine, şuna bi el atayım hafta sonu. Yoksa annem de mi? Kadın güzel kadındı oğlum, mutlaka takılan olmuştur. Orospu Nerimanın kardeşi Şefik’e ne dersin? Şefik gibisine annem pas vermez abi, adam tipsizin tekiydi. Şu halime bak ya tuvalete çökmüş, anneme kısmet arıyorum geçmişten. Banka müdürü bi karşı komşumuz vardı. Nusret Emre. Adam artizin tekiydi. Hasiktir! Hakkaten olabilir ya! Herif Emel Sayın hastasıydı, paso evde Emel Sayın dinlerdi.  Senin annenin gözleri de aynı renk değil mi oğlum? Aynı renk. Hasiktir! Hasiktir ki ne hasiktir! Yok abi olmamalı. Olmaması lazım. İşte şimdi tam girdi İsmail. Aytekin bunu ya bilmiyor ya da bilse de söylemez zaten. Bi akşam yemeğinde hayatımı bitirdi. Bi müjde de ben vereyim adiye. Banka müdürü Nusret. Bir doksan metre boy. Bir yirmi metre en. Vay be! İyi de biz daha o zaman Neriman’ın altına taşınmamıştık ki ailecek? Gerçi bu durumda babam hariç demem lazım. O üstüne taşınmış orospunun haberim yeni oldu. Kim başlattı? Buyur burdan yak İsmail. Kim başlattı? Babam Neriman’a anneme misilleme olarak kaynamaya başlamış olabilir mi? Bu yaşında hela taşlarına tüneyip bu sorularla mı boğuşmalıydın İsmail?  Çık şu heladan biraz kuru muru bi yere geç balkona malkona otur oğlum. Düşünmek bozuyo seni.

Evet abi! Olay aydınlandı. Annem bozdu önce niyeti, babam da peşinden. Napsın adam biyerde, yemiş boynuzu.  Ulan anne bu yapılcak şey değil be! Yazıklar olsun sana. Şimdi herşey açığa çıktı işte. Çözdüm işi. Çözdün hakkaten İsmail. Helal olsun sana. Kadın sırf boyu posu var diye, ayrıyeten herif renkli gözlülere hasta diye sırf bunun için gitti karşı komşuyla yattı he? Attın kadının üstüne suçu anında.
Adi bi herifsin sen İsmail. Doğru söylüyosun adiyim hakkaten. Hakkaten adisin. Hakkaten adiyim. Kadının günahını daha fazla alma çık şu tuvaletten. Paralar da gitti. Kaldık el elde baş başta. Paralar da gitti tamam ağlama kes artık. Kafam kazan. E içmeyeydin o kadar. Toparlan artık. Doğru diyosun. Neyse bari annemi kurtardık. Yok yok kadının bi günahı yok ben sapıttım, işi oraya vardırdım. Banka müdürü Nusret göz dikmiş olabilir, ama annem yüz vermedi. Ulan baba gördün kadın sağlam duruyo gittin boynuzladın anında be valla bravo sana. Harbiden çok delikanlı adammışsın. Bravo yani! Nerde kaldı ya bunlar? Allaah, kapı çaldı.

, 27 Nisan
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi