.

Suriye’de büyük oynadınız ve çok büyük kaybettiniz. Bütün müttefikleriniz nezdinde itibarınızı yitirdiniz.Çember iyice daralıyor.Döndünüz ülkeye geri. Beklemediğiniz bir muhalefet ile karşılaştınız. Çoluk çocuğun,kendi sivil vatandaşlarınızın, masum insanların üzerine gaz bombalarıyla saldırmaya başladınız.
Bu ayaklanmayı on bine yakın yaralı ve onlarca ölü ile bastırdınız diyelim. Ardından bu tarzın doğal devamı olarak sorumlu gördüklerinizi tüm Türkiye’de gözaltına almaya başladınız. Herkesi stadyumlara topladınız. Bu eylemlere destek veren yazarları, gazetecileri, oyuncuları, şarkıcıları, sporcuları, twitter ve facebook kullanıcılarını tutukladınız. Ve yeni cezaevleri inşa etmeye başladınız. Dünyada böyle bir ülke, böyle bir yönetim kaldı mı be kardeşim?
Ülkenin yarısını ölü görseniz kılınız bile kıpırdamayacak, o belli oldu iyice. Ancak ortaçağda değiliz. 15-20 milyon insan hapishanelere de sığmaz.Tek şansınız vardı uzlaşmak. Onu da kullanmadınız. Ne olacak şimdi? Şiddete devam etmek zorundasınız. Başka hiç şansınız kalmadı. Türkiye tarihine geçtiniz. Yetmedi. Dünya tarihine de geçeceksiniz. Bu ülkede yaşayan insanlar ölüm korkusunu aştı artık. Kolay gelsin size…

, 11 Haziran
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi