.

Maco Gutierrez bir bar fedaisidir. Karizma kıt, zeka anca idare ediyor, geri kalanı silme kas. Eleman paso spor yapıyor. Mekik, şınav, barfiksle geçiyor ömrü.
Patronu, Maco’yla kafa buluyor: “Kendini spora fazla kaptırdın. Ne, bir kungfucu barda olay çıkarınca onunla müsabaka mı yapacaksın? Bizde işler tatlı dil ve tabancayla halledilir. Tahtaların eksik, vidaların gevşek ha?…”
Maco’nun otistik bir kardeşi var: Tito. Konuşmuyor, hastanedeki odasından çıkmıyor, şahane resimler çiziyor.
Maco birgün yolda giderken, bir grup haydudun bir evi soymakta olduklarını görür. Yılların karate, kungfu birikimini sergilemek için ani bir fırsat. Dışarıdaki mavi kar maskeli adamı yere serer. Galiba içerideki soyguncular ilk anda tanımasınlar diye, kar maskesini alıp takar. Adamlar, evin genç sahibesine musallat olmuşlardır. Maskeli Maco, hepsini nakavt eder. Ve olay yerinden tüyer. Kadın, Carol adlı bir haber spikeridir. Akşam haberlerinde, ‘maskeli kurtarıcısına’ teşekkürlerini sunar, dahası onu süper kahraman ilan eder. Maco, bu süper kahramanlık işine heveslenir. Berbat çizimler hazırlar. Saçma sapan kostümler dener. Sokaklarda işe başlar. Üstünü değiştirecek yer bulamaz. Çıkardığı kıyafetlerini kaybeder. İmdat çağrısı ayağına tuzağa düşürülür. Bol bol dayak yer. Kenidini Mirageman olarak tanıttığı halde, millet ona Watchman der. Yine de iyi iş çıkarır. Acaba, Şili’nin ilk süper kahramanı Mirageman ‘kalıcı’ olabilecek midir? Yoksa uçayım kaçayım derken cartayı çekecek midir? Carol ona gerçekten ilgi duyuyor mudur, yoksa bu taytlı salağı bir reyting maymuncuğu olarak mı kullanıyordur? “Mirageman, beni de yayına al, Batman ve Robin gibi takılalım, iki motosikletim var, biri senindir” diyen tontonla Maco gerçekten sıkı bir ikili olacak mıdır? Mirageman hayranı Tito, iyileşecek midir?..
Süper kahraman parodisi olan Kick-Ass, cidden güzel filmdi. Fakat bence Mirageman daha komik ve daha esaslı.

, 16 Eylül
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi