.

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan Ofis-Sanatı kimilerine göre modern çağın kaçınılmazı, kimilerine göre ise de sadece modern sanatçı için bir kaçış aracı.

Özel bir kamu kuruluşunda sekreter olarak görev yapan Ofis-Sanatçısı Jale Çizgen gün boyu not aldığı kağıdı adeta bir tuvale dönüştürmüş. İş arkadaşları tarafından ‘Çılgın Sekreter’ lakabıyla anılan sanatçı çalışma sistemini anlattığı konuşmasında şunları söylemiş: “Tüm bu resimleri ancak telefonda konuşurken yapabiliyorum. Aksi takdirde çizemiyorum. Telefonda konuşuyor numarası yapmayı denedim ama işe yaramadı. Paralel hat üzerinden yaptığım konuşmalarda ürünler tam istediğim gibi çıkmıyor. Doğal bir telefon görüşmesi olmak zorunda yani. Telefonla çok görüştüğüm için sık sık işten atılıyordum. Aman neyse ki şu ara çalıştığım iş yeri iyi. Çünkü tüm işleri telefon aracılığıyla yürütüyoruz. Aslında herkes benim gibi telefonla konuşurken bir şeyler karalar ama ben bunu bir adım öteye götürdüğümü düşünüyorum”

Sanatçının gün boyu not aldığı kâğıtta ismi geçen ilacın ait olduğu firmanın sponsorluğunda gerçekleşen sergiyi bu ay süresince Galeri Maleri’de ziyaret etmeniz mümkün.

, 30 Aralık
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi