.

Ortada akıl almaz bir vahşet var. Uluslararası sularda ellerinde silah olmayan insanlara helikopterle havadan, botlarla denizden askeri operasyon düzenleniyor. Gemideki insanlar yaralanıyor, öldürülüyor. İsrail’in faşist hükümeti bu katliamın bir numaralı sorumlusudur.
Bu cinayetlerin hesabı mutlaka sabırla ve kararlılıkla bunu yapanlardan sorulmalıdır.
Bunun aynısı ve milyon mislisi yanı başımızdaki Irak’ta ABD tarafından uygulandı. Hastaneler, doğum evleri bombalandı, bir milyondan fazla masum insan bütün dünyanın ve bizlerin gözleri önünde katledildi. Irak’ta yaşayan insanların yurdu yerle bir edilerek gün be gün bir cehenneme dönüştürüldü, gözlerimizin önünde.
Vicdansa bizi bu dünyaya her şeye rağmen bağlayan- bunu söylemek bile fazla-Mavi Marmara’da kanayan vicdan Irak’ta da kanamalı.  Üstelik Irak’ta katliam halen sürüyor.
İsrail’e tepkilerin yanına onun en büyük hamisi, onu bu cürete getiren ve katliamları tescilli ABD de eklenmedikçe  bir seçim yapmış ve bir ahlaki sorun oluşturmuş oluyoruz.
Kanayan vicdanların kanı yalandan değil yürekten geliyorsa eğer her türlü katil ve katliamcı aralarında siyasi, dini, ideolojik  tercihlere göre seçimler yapılmaksızın topyekün lanetlenmeli kanımca.

, 3 Haziran
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi