.

Mursi’yi ABD darbe ile getirdi. Mursi’nin gelişinde demokrasinin d’si yok.
Mursi’yi ABD darbe ile götürdü. Mursi’nin gidişi ise darbenin dik alası.
İktidara getiren darbeye değil iktidardan götüren darbeye demokrasi adına karşı çıkılabilir mi? Çıkılıyor zaten.
Bu ülkede demokrasi öyle bir hale geldi ki, sıkışıklıkta her kapıyı açan bir maymuncuk gibi artık o.
İktidar darbeye, askeri vesayete karşı, ama Gezi eylemleri sırasında jandarmadan medet ummaya hiç karşı değil ya da orduyu icabında göreve çağırmaya. Zira iktidarın zihniyetine ve menfaatine denk düşen herşey otomatikman demokratik de.
ABD Mısır’da darbe yaptı bir kez daha. Bütün bunların üzerine yetmezmiş gibi ABD’nin Ankara Büyükelçisi, Kennedy Caddesi’ndeki eylemleri gerçekleştiren gençlere destek çıktığını beyan etti ayan beyan.
Otomatikman demokratikler ise ABD’ye karşı pek mahcuplar hala. Oysa hemen ABD büyükelçisini ‘persona non grata’ ilan edip sınırdışına çıkarabilirlerdi, Evo Morales’in yaptığı gibi. ABD madem ki CNN marifetiyle kendilerinin de altını oyuyor o halde hemen ABD ile bütün askeri, ekonomik anlaşmaları iptal eder, diplomatik ilişkileri askıya alabilir, ABD üslerini kapatabilirlerdi.
Darbeci bir zihniyetle başka nasıl mücadele edilebilir ki? Demokrasi aşığı,halkın oyundan başka bir irade tanımayan insanlar başka nasıl davranır? Davranın hadi! Davranamıyorsanız da bırakın şu demokrasinin yakasını artık!

, 5 Temmuz
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi