.

Arkadaşlarla evde film izliyorsunuz. Film ilk 15 dakikada herhangi bir merak, heyecan uyandırmadı. 30. dakikaya geldiniz, ı-ıh. Üzülmeyin. Afili Filintalar’ın ‘Sıkıcı filmden komedi filmi yapmaca’ oyunuyla geri kalan 1 saati neşeli hale getirebilirsiniz.

Öncelikle, filmin oyuncularının birkaçını, gerçek hayatta tanıdığınız biri olarak kodlayın. Mümkünse simaları benzeyen kimseler seçin. Bunun için kendi aranızda ortak karara varmanız gerekir. Diyelim Ediz Hun’un bir filmini seyrediyorsunuz ve sıkıldınız. Ediz Hun’u örneğin Selçuk Orhan olarak düşünün. Onun en iyi arkadaşına da Ahmet Hakan dediniz sözgelimi. Babacan patron rolüne Umberto Eco’yu, güzel kıza da sizin firmadan Beril adlı arkadaşı yakıştırdınız. Kötü adama gelince, o da patronunuz Cemal Bey.

Olaylar artık şöyle akmaya başlıyor: Cemal Bey, Selçuk Orhan’ın evini yaktırdı, Selçuk Orhan ile Ahmet Hakan meyhaneye gittiler, Umberto Eco hastaneden kaçtı, Beril sürekli yüzüyor, Cemal Bey’e trafik polisi tokat attı…

Arada biriniz mutfağa filan gidip geldiğinde olayları özetlemek müthiş komik oluyor: “Cemal Bey nerede, hiç görünmüyor?” “Onu Ahmet Hakan tuvalette kurşunladı.”

, 4 Şubat
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi