.

Bir ülkenin bir yerinde insanlar bir katliam sonrası ölen yakınlarını cep telefonu ışıkları altında gömmeye çalışırken aynı anda ülkenin başka bir yerinde bu insanlarla ilgili ışıl ışıl televizyonlara çıkılarak iddia ve ithamlarda bulunulabilinir mi? Demek ki bulunulabiliniyormuş!
Bu konu politik, dini ya da ideolojik bir tartışma konusu değildir. Çünkü öyle bakıldığında herkes haklı ve herkes birbirini ikna etmeye amade bu ülkede. Bir konu ile ilgili konuşmak gerektiğinde hemen iki taraf zuhur ettiriliyor ve o konu bir sözcük sağanağı altında zihnin labirentlerinde kaybediliyor. Bıktırıcı bir sahtekarlığa boğazımıza kadar batmışız!
Oysa sözünü ettiğimiz bu konu politik, dini ya da ideolojik değil net olarak ahlaki bir konu. Dolayısıyla ‘özür’ peşi sıra bir de tutum gerektirir, eğer gerçek bir özürse.Özürün gerçek bir duygunun tekabülü olduğu konusunda samimiyet söz konusuysa özür kalıcı bir tutum değişikliği gerektirir.Bu olmadıkça yaratılmış ahlaki sorun bu özüre samimiyetle inanmış insanları daha da inciterek iktidarına devam eder.

, 23 Mayıs
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi