.

Edward Hopper / Gas / 1940

1. Bayram tatillerinde otogar yazıhanelerinde bir görünmez adam kadar saygı görmeniz, buna karşılık sıradan iş günlerinde evliya hürmetini tadarken, kapılan valizinizin peşinden can havliyle koşmanız doğanın dengesinin sosyolojik bir tezahürüdür. Çok düşünmeyin.

 2. Yolculuğun başında “Güvenli ve huzurlu bir seyahat için cep telefonlarınızı sessiz konumda kullanabilirsiniz” şeklinde bir anons yapılır. Doğrusu “Dilediğiniz gibi moronluk yapabilirsiniz.” olmalıdır.

 3. Koltukların arkalarında bulunan küçük ekranlardan size sunulan her tür yayını izleyebilir, yol boyunca kulaklığınızın sesini sonuna kadar açabilirsiniz. Yolculuğun sonuna kadar etrafınızdaki herkes Akasya Durağı’ndaki bağrışmaları sizin aracılığınızla dinlemekten büyük bir zevk duyacaktır. Arzu ederseniz kendi müzikçalarınızdan dünyanın en güzel gitar sololarını dinleyebilir, en yetenekli davulcuların “dubastass dubu tassss dub duba” vb. şaheserlerini diğer yolcuların beğenisine sunabilirsiniz. Yolculuk bittiğinde müzik zevkinize hayran olan insanlar şehir içi servisleri değil sizin yörüngenizi tercih edecektir.

 4. Gece yolculuklarında siz tam uyumak üzereyken mola verileceğini haber vermek için mikrofona “puhhh” sesi çıkarmak suretiyle ansızın abanılması adettendir, alışın. Alışamayanlar için ek: Uyumayın. 

 5. Mola yerlerindeki tuvaletler pis kokar. Çünkü onlar mola yerlerindeki tuvaletlerdir.

 6. Arkada bir bebek ağladığında o bebeği boğma isteğinize eşlik eden cık cık’larınız takdir toplayacaktır. O anda gösterdiğiniz muhalif duruş birkaç kişinin birden size âşık olmasını sağlayabileceği gibi bebeğin ağlamaya son vermesinde etkin bir yöntemdir. Elbette sizin geçmişinizde böyle anlamsızca ağladığınız bölümler hiç yoktu. Nasılsa, birkaç yıl sonra elinize salyalarını akıtıp, yakanıza süt kusarak durmaksızın ağlayan bir bebeği kucağınızda bulma ihtimaliniz de bulunmuyor.

 7. Küçük firma yoktur, az şeker vardır. Büyük firma yoktur, on liraya yarım tabak musakka vardır.

Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi