.

Spleen Fanzin’in ekim ayında yayınlanan ilk sayısı büyük bir ilgi gördü, ulaştığı kitabevlerinde tükendi. İkinci, üçüncü baskısı yapıldı. Ankara’da İmge Kitabevi’nin çok satan dergiler listesinde geçtiğimiz ayın en çok satan dergisi oldu. Harun Atak tarafından Eskişehir merkezli yayınlanan Spleen Fanzin bu ilgiden dolayı okurlarına teşekkürlerini iletiyor.

Hiçbir yayınevi ya da dağıtımcı desteği olmaksızın yayınlanıp, elden bırakılarak dağıtımı yapılan bir yayın için hem şaşırtıcı, hem sevindirici bir sonuç. Bunun başka fanzin yayıncıları için de heyecan verici bir durum olacağına inanıyorum.

Bu güzel başlangıcın ardından Spleen ikinci sayısıyla karşımızda. İkinci sayıda neler var?

Amerikalı Blues müzisyeni John Mooney ve yönetmen Tan Tolga Demirci’yle söyleşi.

Çok yakında çıkacak olan ‘Anneye Ayetler’ kitabından üç yeni şiiriyle Lâle Müldür,

‘asemic iş’leriyle R.M.Terati, illüstrasyonlarıyla Yakup Kuyucu, öyküsüyle Serdar Uslu, şiirleriyle Nurduran Duman, Özkan Kula, Tamer Sağır ve Vural Uzundağ Spleen Fanzin’de.

            Bir Zamanlar Anadolu’da filmi, Nada grubu ve Yunan fotoğrafçı Nikos Economopoulos hakkındaki yazılarıyla Kahraman Çayırlı ve ‘Bir İç Sıkıntısı Kesiti için Topografya Oluşturma Denemesi’ isimli anlatısıyla Şakir Özüdoğru, Spleen İçbükeyleri’ni tamamlıyor.

Enis Batur’dan el yazısı bir şiirse; Erol Özyiğit’in ‘‘Yazı elim’’ arşivinden Spleen Fanzin’e bir armağan olarak yer buluyor.

Spleen Fanzin’in iletişim adresleri: www.spleenfanzin.wordpress.com ve     spleenfanzin@gmail.com ve https://www.facebook.com/pages/SPLEEN-Fanzin/116414518470723

Spleen Fanzin, İstanbul’da Mephisto Kitabevi(İstiklâl Caddesi ve Kadıköy şubelerinde), Ankara’da İmge Kitabevi(Konur Sokak Merkez), İzmir’de Pan Kitabevi(Karşıyaka), Yakın Kitabevi(Alsancak), Arma Kitap Cafe, Mardin’de Leylân Kitap Cafe, Eskişehir’de Adımlar Kitabevi’nden temin edilebilir. İstanbul Kadıköy Barlar Sokağı ve Eskişehir Barlar Sokağındaki hemen her bar ya da pub’dan okunabilir. İlerleyen sayılarla birlikte, daha önceki sayıların pdf formatı da, düzenli aralıklarla fanzinin blog adresine konulacaktır.

 

, 12 Aralık
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi