.

"Senin kıçını fena tekmeleyeceğim ve ceza meza almayacağım!"

13 Nisan günü bu sitede Polisiye Yazarına Saldıran Polis başlıklı küçük bir yazı yayınlamıştım. [http://www.afilifilintalar.com/index.php/polisiye-yazarina-saldiran-polis] Yazar Emrah Serbes’in polis şiddetine maruz kalmasına tepki göstermiştim. Kendini POLİS MEMURU AHMET olarak tanıtan bir okurumuz, yazıma afili bir cevap yazmış. Doğrusu bu cevap beni hem morarttı, hem çok sevindirdi. Ahmet Bey ve bütün iyi polisleri tenzih ediyor, kendilerinden helallik diliyorum. İşte, bir polisin nazik ve dostane olduğu kadar, ilginç ve etkileyici cevabı:

Murat bey merhaba, ben sizi keyifle okuyup takip eden bir okurunuzum.
Afili Filintalar’da harikalar yarattığınızı da söylemek isterim. Yalnız geçtiğimiz günlerde size ve zekanıza hiç yakışmayacak şeyler yazarak bizi çok üzdünüz.
Bir arkadaşınıza, Emrah Serbes’e yapılan kötü muameleye üzülmenin vermiş olduğu duygusallıkla yazmış olduğunuzu düşündüğüm satırlar oldukça acımasızdı. Bir kere eleştiriniz teknik bilgiden mahrum. “Bunun ne önemi var?” diyebilirsiniz, ama bu yaptığınız eleştirinin aceleyle, düşünmeden çalakalem yazıldığının kanıtı da olabilir.
Yaklaşık (?) olduğunu özellikle belirtmeniz de ilginç olmuş lakin 180 binin 500 bin rakamına yaklaşması teknik olarak zor.
İkinci olarak da bu kadar insan arasında stil sahibi bir adamın çıkmadığını iddia etmek abesle iştigal etmek olur. Kaldı ki hepsiyle tek tek tanışmış gibi böyle derin bir önyargıda bulunmanız garip geldi bana.
Emniyet Teşkilatı içerisinde sayısız ‘lisanslı satranç oyuncusu’ var. Eğer mesele oysa, onlarca satranç şampiyonu olmuş arkadaş var, Kasparov ayarında ki bunlardan biri de benim.
Ayrıca suluboya olmasa da karakalem ve ebru konusunda yine sayısız usta var içimizde.
Ayrıca ben ve bir kaç arkadaşım amatör olarak bağ-bahçe işleriyle ilgileniyoruz, domates-biber ekiyoruz ve mesai bitince amatör bahçıvanız.
Yine de “stil sahibi” sayılmayız belki size göre, ama kendimizce zevklerimiz vardır.
“Koskoca bir kütükler ordusu” anlamına gelecek yakıştırmalarınız gereksiz ve abartılı olmuş bence.
Saldırgan dürtülere sahip arkadaşlarımız elbette vardır içimizde. Sizin de ifade ettiğiniz gibi, yaklaşık yarım milyon arasında…
Kaldı ki severek okuduğum Emrah Serbes’e -konuyu tam olarak bilmesem de- yapılanlara çok üzüldüm. Keşke Emrah Bey “Yazarım” dediğinde oradaki polislerden biri “Öyle mi, adınız nedir?” diye sorsaydı ve Emrah Serbes’in hayranı, seveni çıksaydı o polisler…
Neyse… selam ve sevgiyle…

Polis Memuru Ahmet

, 26 Mayıs
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi