.

Herkese merhaba.
Gözlüklerimi çıkarınca gözlerimin bozuk olduğunu daha net görüyorum. Gözlük kullanmasam da bunun böyle olduğunu biliyorum. Bunun böyle olduğunu bilmesem de en azından güneş gözlüğü kullanıyorum. Güneş gözümü almasın diye aldığım güneş gözlüğünü böyle kapalı yerlere gelirken yanıma almıyorum. Ama konuşma kâğıdım yanımda. Yapmak zorunda olduğumu hissettiğim bu ön açıklamanın ardından konuşmama geçebilirim.

Evet. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki artık Berlin Duvarı yok. Facebook duvarı var. Facebook duvarında Berlin Duvarı fotoğrafları var. Her şey hızla akıyor. Beyaz at kuyruklu prens üç boyutlu at gözlükleriyle geçip gittiğinde kolundaki Japonca dövmenin ne anlama geldiğini anlayamayacağız. Hem hızdan hem de Japonca bilmediğimizden. Ama ben size şimdiden söyleyeyim. Bu dövmenin Türkçe anlamı şu: “Geçici heves.” Anlamı böyle olsa da dövmenin kendisi kalıcı.

İşte bu ödül de böyle kalıcı. Ölümsüz. Ve ben bu ödülü hak ettiğimi düşünüyorum. Bu günlere kolay gelmedim. Şu hayatta hemen her işi denedim. Hemen hepsinde de başarısız oldum. Bir dönem yurtdışında kaldım. Asansörde. İki saat kadar falan. İnanın bir dönem gibi geldi bu süre. Ama zaman içinde tüm bu zorlukları atlattım. Her işi denedim ve bir tek terzilikte dikiş tutturabildim. Bu ödülü de bu sıfatla alıyorum işte. İyi bir terzi olarak. Tersi fena bir terzi olarak. Bu salona gelirken yürüdüğünüz kırmızı halıyı dikmiş bir terzi olarak. Kendi yolunu çizmiş, tasarlamış ve başarısını gözler önüne sermiş biri olarak. Ayaklar altına alınmayı göze almış biri olarak.

Bu gece benim için anlamlı. Gururluyum. Buraya kadar zahmet edip beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Sizler için ufak da olsa hediyelerim var. Bu gecenin hatırası olarak her birinize horon aldım. Evet horon. Tepe tepe kullanın.
Teşekkür ederim.

, 6 Aralık
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi