.

“Dile benden ne dilersen” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü, “Çünkü beni bu ahırdan kurtardın. Asırlardır bu mısır gevreği kutusunda hapistim” Çocuk “Bir şey istemiyorum” demiş. “Ama ne istersen ona sahip olabilirsin” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü şaşkınlıkla. “Ben her şeye sahibim” demiş çocuk, “Sıcak bir yuva, anne, baba ve sevimli bir kardeş… Bunlar bana yeter de artar” “Peki ya şu oyuncağı istemez misin?” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü. “Hayır” demiş, “istemem” “Şu şekerlemelerden hiçbirini de mi istemezsin?” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü birbirinden renkli şekerlemeleri ortaya saçarak. “Hayır” demiş çocuk “istemiyorum. Gidebilirsin. İzin verdim” “Bak istersen geleceğini aydınlatabilirim. Sana geleceği gösterebilirim” demiş. “İstemez misin bunu?” “Hayır” demiş çocuk kararlılıkla, “Geleceğimi vakti gelince nasıl olsa öğreneceğim. Vakti gelmemiş hiçbir şeyi istemiyorum. Dediğim gibi ben her şeye sahibim.”

Yelen Geyiği Büyücüsü kundakta mışıl mışıl uyumakta olan küçük kardeşi tutmuş ve boğazını kesmiş. “Bak gördün mü? Kardeşin artık yok. Kardeşini geri getirmemi istemiyor musun?” demiş gergin biçimde. “İstemiyorum. Zaten çok yaramazdı” demiş çocuk, “Sürekli ağlıyordu” Yelen Geyiği Büyücüsü çıldırmış gibi gitmiş ve yatak odasında mışıl mışıl uyumakta olan anne ve babayı da kalın bıçağı ile bıçaklayarak oracıkta canlarını çıkarmış. “İşte!  Artık annen ve baban da yok!” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü öfkeyle,“Onları tekrar canlandırmamı ister misin?” demiş tatlılıkla. “Hayır” demiş yine çocuk, “Onlar da sürekli her işime karışıyorlardı. Hem eninde sonunda ikisi de ölecekti. Dediğim gibi” demiş çocuk, “ben her şeye sahibim.” Yelen Geyiği Büyücüsü bu çocuktan korkmaya başlamış. Panik içinde evi ateşe vermiş. Yanmakta olan evin ateşleri arasında “Artık evin de yok!” demiş, “Neye sahipsin bakalım?” Çocuk: “Ben sıcak bir yuvaya sahiptim. Şu anda sadece daha sıcak bir yuvaya sahibim” diye cevaplamış. Ev yıkılmış, yok olmuş içindeki her şey ile birlikte. Yelen Geyiği Büyücüsü çocuğa: “Hala hiçbir şey istemiyor musun?” der gibi bakıyormuş o sırada. O da bakışlarından anlayıp; “Her şeyim var benim. Hiçbir şey istemiyorum” demiş. Gözü dönen Yelen Geyiği Büyücüsü: “Yeter artık! Hiçbir şeyin yok! Seni manyak çocuk! Sapık! Deli misin sen be! Deli misin?! Hiçbir şeyin yok senin! Her şeyini aldım elinden!” diye ciyaklamaya başlamış.

Çocuk da demiş ki: “Bre Yelen Geyiği Büyücüsü” demiş, “Ben her şeye sahibim. Anlamadın mı hala?” “Anlamadım” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü bitkinlikle. “Hiçbir şey anlamadım” Yere çömelmiş. “Hiçbir şeyin yok senin. Her şeyini aldım…” “İnancım var” demiş çocuk, “İnancım…” Yelen Geyiği Büyücüsü boş boş bakmaya başlamış çocuğa. Sonra “Haa” demiş, “anladım…” Öflemiş püflemiş, “O zaman al sana aldığım her şeyi geri” diyerek zamanı geri çevirmiş. “Gerçekten de her şeye sahipmişsin sen. Peki, şu şekerden ister misin?” demiş sonra, “Bak buraya koyuyorum. İstersen alabilirsin” “Hayır” demiş çocuk, “Al şu şekeri de hemen defol buradan seni gevrek kutusuna geri koymadan” Yelen Geyiği Büyücüsü de: “Tamam. Hadi güle güle, gidiyorum şimdi” demiş ve almış şekeri yalamaya başlamış olduğu yerde. “Ee? Gitmiyor musun?” demiş çocuk. “Gidiyorum gidiyorum” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü. “Hani?” demiş çocuk, “Oturdun şeker yalıyorsun. Gittiğin falan yok” “Çok güzelmiş” demiş Yelen Geyiği Büyücüsü ağzını şapırdatarak, “Hmm, nefis… Çok şey kaybettin” Çocuk bir sinirle Yelen Geyiği Büyücüsünü mısır gevreği kutusuna geri koymuş ve bir daha da asla çıkarmamış…

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.

, 8 Eylül
Punto:
14
16
20
24
Palet:
Yazı
Yazı
Yazı
Yazı
Sıfırla
.
Panel
Yukari Asagi